KONST / Litografier / Färglitografi 12476075
*
nr 1247 6075
Bengt Ribbentoft
(f. 1943), Sverige
Färglitografi, "The Wave". Signerad, numrerad 171/360. Motivet: 74x58 cm
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2019
kl 19:48:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 15:50:42
1
300 kr
6/4 22:02:33
2
350 kr
8/4 13:28:03
3
600 kr
8/4 18:02:51
1
450 kr
8/4 18:02:51
3
500 kr (Budbetjänt)
8/4 19:22:56
2
600 kr
8/4 19:22:56
3
600 kr (Budbetjänt)
8/4 19:23:13
2
700 kr
8/4 19:35:19
3
900 kr
8/4 19:43:02
2
900 kr
8/4 19:43:02
3
900 kr (Budbetjänt)
8/4 19:43:16
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Ribbentoft
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Läs mer om Bengt Ribbentoft
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt ribbentoft färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Bengt Ribbentoft
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bengt Ribbentoft
nr 1247 6075
Bengt Ribbentoft
(f. 1943), Sverige
Färglitografi, "The Wave". Signerad, numrerad 171/360. Motivet: 74x58 cm
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/4 15:50:42 | 1 | 300 kr |
| 6/4 22:02:33 | 2 | 350 kr |
| 8/4 13:28:03 | 3 | 600 kr |
| 8/4 18:02:51 | 1 | 450 kr |
| 8/4 18:02:51 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 8/4 19:22:56 | 2 | 600 kr |
| 8/4 19:22:56 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 8/4 19:23:13 | 2 | 700 kr |
| 8/4 19:35:19 | 3 | 900 kr |
| 8/4 19:43:02 | 2 | 900 kr |
| 8/4 19:43:02 | 3 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 8/4 19:43:16 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Ribbentoft
Bengt Ribbentoft, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1943.Läs mer om Bengt Ribbentoft
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt ribbentoft färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



